W sierpniu chorzowska mapa placów zabaw dla dzieci powiększyła się o nowe atrakcje w znanych i lubianych już lokalizacjach. Nowości można szukać na placu przy Amelungu oraz przy ul. 11 Listopada.

Przy Amelungu stanęły 2 nowe zestawy zabawowe z wieżami, drabinkami, pomostami, tunelami i ślizgawkami. Oprócz tego pojawiły się różnorodne huśtawki - z siedziskami płaskimi, koszykowymi i tzw. "gniazdem bocianim". Dzieci mogą korzystać też z karuzeli, konika, walca czy centrum dowodzenia. Dla trochę starszych przygotowano outdorową strefę fitness, gdzie nad brzegiem stawu, można poćwiczyć swoją sprawność. Modernizacja placu wiązała się też z wykonaniem ogrodzenia i wymianą koszy na śmieci. Całość kosztowała 408 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Drugą nowością jest rozbudowa placu zabaw przy ul. 11 Listopada. Za 323 tysiące złotych stanęły tam: przejazd linowy, huśtawki, zwierciadło, kalejdoskop, piramida linowa, bocianie gniazdo. Pojawiły się też urządzenia do street workoutu oraz mała infrastruktura. Rozbudowa tej strefy zabaw również była projektem zrealizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego

KOMENTARZE