„Dzień dziś wesoły” - to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia tradycyjnie przejdzie bytomskimi ulicami, by pokłonić się Dzieciątku.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o 14.30 z trzech miejsc, a każdej grupie przypisany będzie jeden kolor - symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Tej, która wyruszy z ul. Dworcowej - żółty, grupie startującej z ul. Krakowskiej - czerwony, a grupie startującej z placu Akademickiego - niebieski.

 - Tegoroczny Orszak Trzech Króli ma nam pokazać jak radośnie i głęboko można przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tą radością i treścią świąt z innymi i jak na co dzień zachować radość oraz dobrego ducha, którym napełniliśmy się podczas świąt - mówi ksiądz Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej.

Organizatorzy proszą, by na miejsce zbiórki przyjść z ok. piętnastominutowym wyprzedzeniem. Przemarsz potrwa ok. 5-10 minut. Tuż po przybyciu na Rynek uczestnicy orszaku wezmą udział we wspólnym, rodzinnym kolędowaniu połączonym z występami artystycznymi.

KOMENTARZE