Do komisariatu w Halembie zgłosiła się wczoraj kolejna oszukana rudzianka, która chciała sprzedać niepotrzebne ubrania na popularnym portalu ogłoszeniowym. Internetowi oszuści posłużyli się znaną już metodą, wysyłając wiadomości o chęci zakupu i konieczności kliknięcia w link. Rudzianka straciła w ten sposób ponad 5 tysięcy złotych.

Mieszkanka Rudy Śląskiej chciała sprzedać na jednym z popularnych portali społecznościowych ubrania, ale została oszukana i straciła sporą sumę pieniędzy. Po kliknięciu w link, którzy otrzymała w wiadomości na telefon i wykonaniu wszystkich poleceń oszustów, straciła 5300 złotych.

Policja prosi wszystkich użytkowników portali społecznościowych oraz zakupowych o rozwagę. Schemat działania oszustów jest zawsze podobny. Cyberprzestępcy kontaktują się ze sprzedającym przez komunikator WhatsApp. Sprzedający otrzymuje od oszustów link do strony udającej witrynę OLX, gdzie może sfinalizować transakcję. Złodzieje zachęcają, by wprowadzić w fałszywym panelu OLX dane swojej karty, rzekomo po to, aby otrzymać na nią pieniądze za przedmiot z ogłoszenia.

KOMENTARZE