Policjanci z komisariatu IV w Rudzie Śląskiej zatrzymali 33-latka, który nocną, jadąc na rowerze przewoził ulicami Bielszowic narkotyki w plecaku. Kryminalni przeszukali jego mieszkanie i zabezpieczyli 200 dilerskich działek środków odurzających.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w ręce stróżów prawa z rudzkiej czwórki wpadł rudzianin, który posiadał narkotyki. Mundurowi patrolujący nocą Bielszowice zatrzymali do kontroli rowerzystę. 33-latek w plecaku miał prawie 60 porcji środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli metaamfetaminę i marihuanę, a cyklista trafił do policyjnej celi. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu IV. W mieszkaniu 33-latka znaleźli większe ilości marihuany i tabletki zawierające narkotyki. Łącznie z zabezpieczonych przez policjantów narkotyków, można było przygotować 200 dilerskich działek.

Zatrzymany rudzianin został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut na razie posiadania narkotyków. Był on już wcześniej notowany za posiadanie środków odurzających i inne przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy badają jej kolejne wątki. Niebawem prokurator zadecyduje o jego dalszym losie, a potem sąd, o karze jaką poniesie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Jednocześnie ustawa przewiduje jej zaostrzenie w sytuacji, gdy podejrzany posiadał ich znaczne ilości. W takim przypadku w więzieniu można spędzić nawet 10 lat.

KOMENTARZE