W Centrum Inicjatyw Społecznych rozpoczęły się warsztaty dziennikarskie. Ciągle jednak trwa nabór.

Na naukę nigdy za późno. Coś w tym jest, bo na warsztaty dziennikarskie organizowane w Centrum Inicjatyw Społecznych w Rudzie Śląskiej - Bykowinie zgłosiło się kilka osób w różnym wieku. Łączy ich wspólny cel – tworzenie materiałów dla telewizji internetowej „Stara Bykowina”. Do tego jednak muszą się przygotować poprzez warsztaty, które są podzielone na dwa bloki.

- Blok pierwszy to poznawanie dziennikarskiego abecadła, czyli spraw związanych z zawodem dziennikarza, jego etyką, warsztatem, językiem a drugi blok jest poświęcony sprawom technicznym (kamera, zasady fotografowania i filmowania, montaż, program do montażu) – tłumaczy Jerzy Szczerbiński, doradca prezydenta miasta Ruda Śląska.

Choć zajęcia już się rozpoczęły, na warsztaty wciąż można się zapisywać. Uczestnicy spotykają się w każdy poniedziałek i środę. Wtedy poznają tajniki dziennikarstwa. - Będą to bardziej zajęcia praktyczne aniżeli teoretyczne. Jakąś część teorii oczywiście muszą poznać, ale będą przede wszystkim pisać, robić zdjęcia i uczyć się tego wszystkiego, czego dziennikarze się uczą latami a my to musimy opanować w dwa miesiące – tłumaczy Izabela Piotrowska – Grosse, prowadząca szkolenie, wiceprezes TV Sfera.

Pierwsze efekty warsztatów mają być widoczne już po miesiącu, kiedy ruszy telewizja internetowa. - Będzie można publikować materiały tych dziennikarzy i operatorów - tłumaczy Jerzy Szczerbiński, doradca prezydenta miasta Ruda Śląska. Dzięki unijnej dotacji pojawiła się możliwość spełnienia swoich pasji. Bo warsztaty to nie tylko edukacja, ale tworzenie internetowej telewizji.

KOMENTARZE