Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 45 -letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia dwóch kredytów.

Znany wcześniej policji z wyłudzania kredytów bankowych Andrzej W dziś osoba bezdomna wcześniej mieszkaniec naszego miasta "rozpoczął ponownie swoją działalność". Tym razem funkcjonariusze zatrzymali go w siedzibie jednego z banków, gdzie posługując się podrobionymi dokumentami chciał użyć tych dokumentów jak prawdziwych i w ten sposób wyłudzić dwa kredyty w wysokości 27 i 19 tysięcy złotych.

Podejrzany faktem zatrzymania nie był szczególnie zaskoczony. Po zatrzymaniu w krótkim czasie podejrzany usłyszał zarzuty. Wobec złożonych przez podejrzanego wyjaśnień prokurator zastosował dozór policji jako środek zapobiegawczy w prowadzonym postępowaniu. Teraz Andrzej W może spędzić w więzieniu nawet osiem lat. Funkcjonariusze sprawdzają czy podejrzany Andrzej W w innych podobnych sprawach nie miał swojego. Kryminalni szukają także osób, które mogły podejrzanemu pomagać w przestępczym procederze.

Źródło: KMP RUDA ŚLĄSKA

KOMENTARZE