W zaległym meczu III ligi opolsko-śląskiej Szombierki Bytom wygrały na wyjeździe z Rekordem Bielsko – Biała 3:0. Dla podopiecznych Krzysztofa Górecko było to pierwsze zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek po zimowej przerwie.

Kolejną miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Szombierek. W zaległym meczu III ligi bytomianie pokonali w Cygańskim Lesie miejscowy Rekord Bielsko-Biała 3:0. Już w 1. minucie bramkarz gospodarzy, Paweł Góra powalił w polu karnym Jakuba Stefaniaka...a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Kukliński.

Rekordziści rzucili się do odrabiania strat, jednak ich akcjom ofensywnym brakowało polotu oraz wykończenia. W dodatku doskonale między słupkami spisywał się golkiper przyjezdnych – Andrzej Wiśniewski, który w trudnych chwilach mógł liczyć na wsparcie całego bloku defensywnego.

W drugiej połowie dwa kolejne gole dołożyli podopieczni Krzysztofa Górecko. Najpierw Piotr Makowski w 74. minucie uderzył nie do obrony z okolic pola karnego i Górze pozostało wyjąć futbolówkę z siatki. A chwilę później Sławomir Pach zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki wygranej „Zieloni” awansowali na 10. miejsce w tabeli. Obecnie śląska drużyna ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.