Sobotnie /28 listopada/ spotkanie Polonii Bytom z Wisłą Puławy było ostatnim meczem na ławce trenerskiej niebiesko-czerwonych dla Jacka Trzeciaka. Przypomnijmy, w sobotę nasi przegrali 0:3 i na zakończenie rundy jesiennej znaleźli się w strefie spadkowej.

Jacek Trzeciak z Polonią Bytom związany był od 2004 roku, kiedy to jako zawodnik przyszedł z drużyny Włókniarza Kietrz. W Polonii Bytom zakończył karierę sześć lat później, rozgrywając w jej barwach w Ekstraklasie 74 spotkania. Następnie pełnił funkcje asystenta pierwszego trenera w bytomskim klubie między innymi: u boku Jurija Szatałowa, Jana Urbana czy Dariusza Fornalaka. Pierwszy raz, Trzeciak w roli szkoleniowca Polonię objął w październiku 2012 roku, pracując na tym stanowisku przez 12 miesięcy.

W czerwcu 2014 były kapitan bytomskiej drużyny, ponownie objął funkcję trenera i wprowadził Polonię Bytom do II ligi. Jesienią, pod jego wodzą, Polonia zdobyła 20 punktów i zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli. 

Wraz z końcem rozgrywek w 2015 roku, sztab szkoleniowy Polonii opuszczają także: Tomasz Włoka – II trener, Kamil Rakoczy – asystent trenera.

KOMENTARZE