Mocno skomplikowała się sytuacja koszykarzy Polonii w II lidze. Bytomianie przegrali na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych, który również walczy o awans na zaplecze ekstraklasy.

Maleją szanse Niebiesko-Czerwonych na awans na zaplecze koszykarskiej ekstraklasy. W 13. kolejce Polonia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 62:74. Gospodarze już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 6 punktów i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Początkowo bytomianie nie potrafili sobie poradzić z wszędobylskim Rafałem Niesobskim, który w całych zawodach zdobył 24 punkty. Ponadto podopieczni Radosława Kucińskiego nie grzeszyli tego dnia skutecznością. Zbyt często pudłowały najlepsze strzelby z Pawłem Jurczyńskim i Marcinem Ecką na czele.

Bytomianom tylko dwukrotnie udało się wyjść w tym spotkaniu na prowadzenie, kiedy pod koniec trzeciej kwarty lekką zadyszkę złapali miejscowi. Niestety Górnik w 4. kwarcie znowu wrócił na właściwe tory, osiągnął przewagę i spokojnie dowiózł prowadzenie do końcowej syreny.

Poloniści po 13. kolejkach z dorobkiem 20 punktów zajmują 4. miejsce w tabeli. Kolejny mecz zagrają w sobotę na wyjeździe. Ich rywalem będzie Doral Zetkam Nysa Kłodzko.