Niebiesko-Czerwoni nie rezygnują z walki o awans do II ligi. W 6. kolejce koszykarze Polonii Bytom pokonali na wyjeździe Doral Zetkam Nysę Kłodzko. Świetne zawody rozegrał Emil Podkowiński, zdobywając 27 punktów.

Do potyczki z Polonią Bytom koszykarze Nysy Kłodzko przystąpili podbudowani wygraną nad AZS-em Katowice. To jednak podopieczni Radosława Kucińskiego doskonale rozpoczęli mecz, prowadząc po 2 kwartach różnicą 14 punktów.

Niebiesko-Czerwoni byli skuteczni w ataku i lepiej radzili sobie pod obiema tablicami. Gospodarze mieli ogromny problem z wypracowaniem dobrych pozycji do oddania rzutu, a duża w tym zasługa agresywnej defensywy przyjezdnych.

W 3 i 4 kwarcie Polonia spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i nie pozwoliła sobie odebrać prowadzenia. Świetne zawody zaliczył Emil Podkowiński. Niski skrzydłowy zdobył w całym meczu 27 punktów oraz zaliczył sześć zbiórek. Walnie przyczyniają się do zwycięstwa swego zespołu 81:70.

Po 6. kolejkach drugiego etapu rozgrywek Poloniści z dorobkiem 22 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli. Do drugiego miejsca, które gwarantuje udział w barażach bytomianie tracą dwa oczka.