Nie było niespodzianki w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom. Ruch Radzionków pewnie pokonał na wyjeździe Andaluzję Brzozowicę - Kamień 3:0. W potyczce z A-klasowym rywalem trener Damian Galeja pozwolił zagrać kilku zawodnikom, którzy rzadziej występują w IV lidze.

Przez 37 minut zawodnicy Andaluzji stawiali skuteczny opór faworyzowanemu rywalowi. Tuż przed przerwą rezultat spotkania otworzył Andrzej Piecuch, popisując się ładnym strzałem z rzutu wolnego. Po zmianie stron Kamil Kałużyński skierował piłkę do własnej bramki, a chwile później na 3:0 podwyższył Damian Sadowski.

Andaluzja Brzozowice - Kamień - Ruch Radzionków 0:3 (0:1)

0:1 - Piecuch 37`

0:2 - Kałużyński 75` (sam.)

0:3 - Sadowski 86`

W finale rozgrywek Cidry zagrają ze zwycięzcą meczu Olimpia Boruszowice - Gwarek Tarnowskie Góry. Czy dojdzie do kolejnych derbów powiatu tarnogórskiego?