Serdecznie zapraszamy na Księżogórski Bieg Narciarski, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 stycznia o godzinie 12:00.

Po licznych dyskusjach i konsultacjach z biegaczami ustalono, że bieg główny odbędzie się na pętli 1,8 km stylem klasycznym w kilku kategoriach wiekowych. Dystans (ilość pętli) zostanie dostosowany do możliwości poszczególnych grup wiekowych oraz panujących warunków pogodowych. Ilość kategorii oraz podział na grupy wiekowe zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.

Zakłada się, że grupa najsilniejsza będzie miała do pokonania 4 pętle (ok 8.2 km), dzieci, kobiety 1-2 pętle. Dodatkowo jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą zostanie rozegrany bieg stylem dowolnym w kategorii open na dystansie ok 3 km. Każdy zawodnik będzie mógł startować w obydwu kategoriach, o ile mu siły na to pozwolą lub tylko w jednej dowolnie przez siebie wybranej.

Aby ustalić podział kategorii wiekowych oraz dystans dla poszczególnych grup prosimy o wcześniejsze zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 883 344 876 z podaniem: imienia, nazwiska oraz daty urodzenia.

Trasa jest stosunkowo łatwa, prowadzi alejkami Księżej Góry, jest kilka podbiegów i zjazdów łagodnych oraz jeden podbieg krótki, ale dość stromy (dł. ok 30 m). Różnica wysokości na całej trasie wynosi ok. 20 m. Jeżeli warunki śniegowe dopiszą trasa zostanie dobrze przygotowana - zakupiliśmy specjalny sprzęt, mały traktor oraz specjalny przyrząd do wytyczania śladów.

Każdy zawodnik będzie startował w profesjonalnej koszulce z numerem startowym (ze startu wspólnego). Na linii startu i mety zostanie ustawiona brama pneumatyczna. Ceremonia dekoracji zostanie przeprowadzona zaraz po zakończeniu zawodów pod dużą wiatą grillową z przygotowanym wcześniej podium. Każdy zawodnik otrzyma dyplom za udział ze zdjęciem z zawodów, najlepsi medale i drobne upominki a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchar ufundowany przez Burmistrza Radzionkowa. Również każdy zawodnik, który najpóźniej na dzień przed zawodami zapisał się do zawodów otrzyma ciepły posiłek. Na godzinę przed zawodami będzie czynne biuro zawodów, w którym będzie można pobrać numery startowe. Przed i w trakcie zawodów spiker będzie podawał komunikaty oraz relacjonował przebieg zawodów. Wyniki, fotorelacja oraz filmik z zawodów zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej.

W chwili obecnej można już zapoznać się z trasą. Na miejscu jest również wypożyczalnia nart biegowych. Można korzystać z tras również w godzinach wieczornych, większość wyznaczonej trasy jest oświetlona. Na naszych trasach można również pobiegać stylem łyżwowym - teren utwardzony.

No i najważniejsze udział w zawodach jest NIEODPŁATNY. Trzymamy kciuki, liczymy na dobrą pogodę i POWODZENIA !

Jest coraz większe zainteresowanie zawodami - prosimy o wcześniejsze zapisy. ( już do niedzieli  zgłosiło się ok 50 osób w bardzo różnym wieku). Zachęcamy wszystkich bez względu na płeć, wiek czy umiejętności.

źródło: UM RADZIONKÓW

KOMENTARZE