Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie wraz ze Stowarzyszeniem „Damy Radę” oraz Urzędem Miasta Radzionków był organizatorem VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego dla dziewcząt z młodzieżowych ośrodków wychowawczych i szkół środowiskowych.

Turniej jest imprezą cykliczną, cieszącą  się już sporą renomą, o czym świadczy fakt, że reprezentacje placówek resocjalizacyjnych z całej Polski chętnie zjeżdżają co roku do Radzionkowa.

 

W tym roku oprócz drużyny gospodarzy udział wzięły trzyosobowe reprezentacje z żeńskich MOW z Sobótki, Cerekwicy, Głębokiego, Samostrzela i Wrocławia oraz dwie szkoły środowiskowe  z Bytomia i Radzionkowa. Impreza ma charakter integracyjny. Uczestnicy zawodów to: młodzież niedostosowana społecznie, młodzież upośledzona umysłowo, młodzież ze szkół masowych ze środowiska lokalnego.

Tradycyjnie, jak co roku swojej hali gościnnie użyczyło organizatorom Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. Wszystkie mecze eliminacyjne w grze pojedynczej odbyły się w poniedziałek 15 kwietnia, we wtorek 16 kwietnia odbyły się gry podwójne i finały. Rozgrywki gier pojedynczych odbywały się w czterech grupach systemem każdy z każdym. Zwycięscy grup walczyli o czołowe miejsca w turnieju. Gry podwójne również odbywały się w 2 grupach systemem   każdy z każdym. Rozgrywki odbywały się na czterech stołach w obecności sędziów ze środowiska lokalnego.

Nad całością czuwał  sędzia główny. Również podobnie jak w ubiegłych latach, wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, nie brakło emocji - łez szczęścia i rozczarowania. Uczestnicy VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego zakwaterowani byli w Zajeździe Restauracji „Karlik”. Posiłki były przygotowane w ramach zajęć praktycznych  przez uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej na warsztatach gastronomicznych w MOW w Radzionkowie.

Obsługę zawodów zapewniały wolontariuszki (przeszkolone wychowanki MOW w Radzionkowie), pracownicy MOW i członkowie Stowarzyszenia Damy Radę. Podczas uroczystego zakończenia imprezy zostały wręczone: medale, puchary i dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Każda uczestniczką otrzymała pamiątkową maskotkę.
Najważniejszy jednak był wychowawczy aspekt zawodów. Podobnie, jak co roku, młodzież często obdarzana etykietką „trudnej” udowodniła, że nie brak jej ambicji oraz umiejętności wygrywania z rywalkami oraz samymi sobą.

Ostateczne wyniki:
I miejsce - Joanna Sz. (MOW Samostrzel)
II miejsce – Karolina T. (MOW Sobótka)
III miejsce – Karolina W. (MOW Sobótka)

Gra indywidualna:
I miejsce - MOW Samostrzel
II miejsce – MOW Cerekwica
III miejsce – MOW Radzionków

Klasyfikacja końcowa:
I m. MOW Samostrzel
II m.  MOW Sobótka
III m.  MOW Cerekwica
IV m. MOW Radzionków
V m. MOW Podgłębokie
VI m. ZSTE Radzionków
VII m.  MOW Wrocław oraz ZSZ Nr 8 Bytom

KOMENTARZE