Po kilku dniach niepogody (deszcze, burze) na jeden dzień nastąpiła nagła zmiana pogody i wyjrzało słońce. To było właśnie 2 czerwca w niedzielę - dzień rozgrywania Mistrzostw Śląska w Kolarstwie Górskim. Zapewne to również było powodem, że został po raz kolejny pobity rekord frekwencji na zawodach Family Cup.


 

Wystartowało 265 zawodników!!!

Utworzyliśmy nawet dodatkowy wyścig dla przedszkolaków - 15 osób. Później odbyło się 8 wyścigów (po dwie kategorie w każdym) w różnych kategoriach i dystansach. Trasa dla najstarszych (pętla 1,8 km) była bardzo wymagająca szczególnie po kilkudniowych opadach deszczu. Było z góry wiadomo, że podjazd  torem saneczkowym będzie bardzo trudny (spora grupa zawodników pokonywała go pchając rower, ale najtrudniejszym na całej trasie okazał się przejazd przez drewniany mostek, który był bardzo śliski mimo, że przed samymi zawodami została do niego przymocowana mata z trawą sztuczną.

Tak ogromna ilość zawodników biorących udział w zawodach spowodowała jednak utrudnienia dla zawodników, których momentami równocześnie na trasie było ponad 50. Sędziowie również mieli ręce pełne roboty. Ze względów organizacyjnych nie chcieliśmy wypuszczać na trasę pojedynczych kategorii - wydłużyłoby to całe zawody o kilka godzin, a w zawodach startowało wiele rodzin, które już ok godz. 9 zgłosiły się na naszym ośrodku. Przepraszamy za zbyt długie weryfikacje na starcie oraz podawanie wyników z dużym opóźnieniem (technika bywa jednak zawodna), ale mamy już pomysły aby bardziej usprawnić przebieg zawodów. Na szczęście pogoda dopisała, kiełbaski z grilla były bardzo smaczne, dzieciaki mogły poszaleć na placu zabaw i parku linowych a wiele osób wykorzystało czas na rodzinny piknik.

Każdy zawodnik po ukończeniu wyścigu otrzymał pamiątkowy medal czy dyplom oraz ciepły poczęstunek. Sześciu najlepszych w każdej kategorii otrzymało dyplomy, a trójka na podium puchary ufundowane przez Family Cup. Wśród wszystkich zawodników były również rozlosowane kilkadziesiąt nagród rzeczowych. Honorowy patronat nad imprezom objął Burmistrz Miasta, a w uroczystości wręczania pucharów udział wziął  Sekretarz Miasta.

Jesteśmy pod wrażeniem atmosfery podczas zawodów, ostrej rywalizacji ale fair play, wzajemnych podziękowań po wyścigu zawodników, czy chęci pomocy innym podczas upadków czy awarii sprzętu. Było dużo dobrych emocji sportowych i uśmiechów szczególnie najmłodszych dzieci oraz jeszcze większej radości ich rodziców czy dziadków. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, wyrozumiałość oraz pomoc w organizacji zawodów (ponad 30 osób). Gratulujemy wszystkim bez względu na zajęte miejsce. Powodzenia na kolejnych zawodach.

KOMENTARZE