Trwający od 12 miesięcy w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie remont już się zakończył. W niedzielę 14 września wszyscy mieli okazję zobaczyć jakie są jego efekty. Tego dnia odbył się bowiem koncert inauguracyjny nowej sali widowiskowej.

Główne pracy dotyczyły przebudowy sali widowiskowej. W niej praktycznie wszystko jest nowe – od podłogi przez ściany, oświetlenie, nagłośnienie, fotele – wylicza Justyna Konik – dyrektor Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie.

Dla zebranych przygotowano wyjątkowy repertuar.

Starałem się przygotować taki repertuar, żeby się każdemu podobał. Żeby było trochę przebojów i muzyki operowej i operetkowej, trochę musicalu ale także znalazła się w nim jedna popularna piosenka – opowiada Jacek Woleński, który prowadził koncert.

Nowowyremontowane Centrum Kultury miała także okazję zobaczyć publiczność.

To miejsce rzeczywiście robi wrażenie. Szczególnie dla osób, które znają je z poprzednich lat i mają porównanie do dnia dzisiejszego. Ponadto koncert inauguracyjny w tych murach to było przeżycie – zdradza Irena Tobór, uczestniczka koncertu.

Jak jednak podkreślano remont to nie tylko wyróżnienie, ale także wyzwanie.

To wyzwanie dla załogi Centrum Kultury „Karolinka” z tego względu, że nie ma drugiej takiej sali w tej części regionu. Jest to sala bardzo dobrze wyposażona we wszystkie środki techniczne – podkreślał Gabriel Tobor, burmistrz miasta Radzionków.

Z takim zapleczem Centrum Kultury „Karolinka” z pewnością temu wyzwaniu podoła.

KOMENTARZE