W Radzionkowie zainaugurowano rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkarskiej – Ciderplas. W rozgrywkach weźmie udział 18 zespołów. Zwycięzców poznamy za 3 miesiące.

Zapalono olimpijski znicz i zaprezentowano wszystkie drużyny. Tak wyglądała inauguracja Amatorskiej Ligi Siatkarskiej w Radzionkowie.

- Ciderplas to rozgrywki amatorskie, w których chętnie biorą udział pasjonaci siatkówki z całego regionu. Wiele osób bierze udział w tych rozgrywkach już po raz kolejny. Emocji nie brakuje - powiedział Marian Prodlik, dyrektor MOSIR-u w Radzionkowie.

Rozgrywki z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn męskich oraz 6 damskich. Zwycięzcę poznamy za około 3 miesiące.

- Gramy bardzo intensywnie, bo dwa mecze w ciągu jednego dnia, kiedy toczy się kolejka. Mamy sezon zasadniczy, w którym każdy gra z każdym oraz fazę play-off, w której walka jest zacięta - dodał dyrektor Prodlik.

Zawodnicy zgodnie podkreślają, że Ciderplas to jedna z lepiej zorganizowanych lig na Górnym Śląsku.

- Fajna jest organizacja. To okazja, żeby aktywnie spędzić wolny czas, no i przede wszystkim dobra zabawa, chociaż nie będę ukrywał, że wynik też jest ważny - oznajmił Jakub Ziemski, uczestnik rozgrywek.

Więcej w materiale wideo.

KOMENTARZE