Piłkarze Ruchu Radzionków w pocie czoła przygotowują się do rundy wiosennej. Cidry rozegrały do tej pory 5 meczów sparingowych. Na uwagę zasługuje wygrana z Szombierkami Bytom oraz minimalna porażka z GKS-em Tychy.

- Przed nami jeszcze kilka tygodni przygotowań przed pierwszym wiosennym meczem. Nie przywiązuję większej uwagi do wyników, ale widać progres w naszej grze i to cieszy – powiedział trener Ruchu, Wojciech Osyra.

Władze klubu oraz kibice sporo obiecują sobie po Robercie Wojsyku, który przed kilkoma tygodniami wzmocnił drużynę. Najlepszy strzelec IV ligi jesienią reprezentował barwy MLKS-u Woźniki.

W rundzie jesiennej Ruch dopiero w 10. kolejce stracił pierwsze ligowe punkty, remisując 1:1 przed własną publicznością z rezerwami Rakowa Częstochowa. Radzionkowianie po 14. kolejkach mają 4 punkty przewagi na drugą w tabeli Przyszłością Ciochowice.

- Nie patrzymy w przeszłość. To co było kompletnie nas nie interesuje. Nie zastanawiamy się nad rekordami i skupiamy na pierwszym wiosennym spotkaniu – dodał trener Osyra.

Pierwszy ligowy mecz Cidry rozegrają 21 lub 22 marca. Ich rywalem będzie RKS Grodziec, który na własnym boisku przegrał w tym sezonie tylko dwukrotnie. O komplet punktów na inaugurację na pewno nie będzie łatwo.

Więcej w materiale wideo.

KOMENTARZE