Już tylko dwa tygodnie pozostały do wznowienia piłkarskich rozgrywek na czwartoligowym froncie. Piłkarze Ruchu Radzionków cel na wiosnę mają prosty – awans.

1. miejsce w tabeli, cztery punkty przewagi nad Przyszłością Ciochowice. Z takim dorobkiem przystąpią do rundy wiosennej piłkarze Ruchu Radzionków. O awans nie będzie jednak łatwo.

- Nie wracamy do tego, co było kiedyś. Staramy się już nie pamiętać o tym, że wiosną długo nikt nie potrafił nas pokonać. O awans nie będzie łatwo. Będziemy się koncentrować na każdym kolejnym spotkaniu i zawsze walczyć o 3 punkty - powiedział trener Ruchu, Wojciech Osyra.

W ostatnim sparingu Cidry zmierzyły się z juniorami Stadionu Chorzów. Po emocjonującej końcówce i bramce Marcina Mroza w doliczonym czasie gry radzionkowianie zremisowali 2:2. Prowadzenie dla Ruchu zdobył w 21. minucie Marcin Dziewulski.

Trwa rywalizacja o bluzę z numerem jeden. Włodarze klubu w połowie lutego wypożyczyli z GKS-u Katowice utalentowanego Bartosza Kucharskiego. 18-latek całkiem nieźle radził sobie między słupkami w ostatnim meczu kontrolnym ze Stadionem, w którym obronił dwie jedenastki.

Zmiany nastąpiły również w sztabie szkoleniowym. Nowym szkoleniowcem golkiperów został były gracz Ruchu, Jacek Jankowski.

W najbliższą sobotę Cidry rozegrają przedostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Ich rywalem będzie piątoligowy Górnik 09 Mysłowice.