Już tylko teoretyczne szanse na awans do pierwszej ligi mają szczypiorniści Grunwaldu. Mimo to, Rudzianie na finiszu drugoligowych rozgrywek starają się jak najlepiej zaprezentować swoim kibicom.

W meczu z Zagłębiem Sosnowiec na własnym terenie Grunwald był drużyną lepszą, ale zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Rudzianie co prawda prowadzili przez całe spotkanie, jednak ta przewaga nie była zbyt duża. Do przerwy utrzymywał się wynik 16:13. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal rudzianie byli stroną dominującą, ale o wynik kibice musieli drżeć do końcowej syreny.

Ostatecznie rudzianie wygrali 31:27, a najwięcej bramek dla naszej ekipy zdobył Paweł Lisowski - 10.
Grunwald w tabeli drugiej ligi plasuje się na czwartym miejscu, ma 30 punktów. Do drugiego miejsca na cztery kolejki przed końcem sezonu ma sześc punktów straty i tylko cud mógłby rudzianom dać awans. Na dziewiątym miejscu jest MOSM Hit Bytom, które pokonało Siódemkę Chełmek 33:27.