W lepszych humorach są szczypiornistki Zgody. Rudzianki wygrały bowiem z MTS Żory i zajmują w tabeli drugiej ligi trzecie miejsce.

Dość jednostronny przebieg miało spotkanie drugoligowe między szczypiornistkami Zgody, a MTS-em Żory. Rudzianki jeżeli chciały zakończyć rozgrywki na podium musiały to spotkanie wygrać. I właściwie od pierwszej minuty grające w żółtych strojach podopieczne Wiktorii Flizikowskiej objęły prowadzenie w tym spotkaniu. Do przerwy Zgoda wygrywała 15:7, natomiast w drugiej odsłonie inicjatywa nadal należała do gospodyń.

Ostatecznie bielszowiczanki wygrały 26:15, a najskuteczniejszą zawodniczką w całym meczu była Justyna Pałecka, która na swoim koncie zapisała siedem trafień.

Po tej wygranej Zgoda zajmuje w tabeli drugiej ligi trzecie miejsce. Po czternastu rozegranych spotkaniach ma 21 punktów i traci do lidera, Tor Dobrzeń Wielki aż pięć oczek. Rudziankom pozostały jeszcze do rozegrania w tym sezonie dwie gry. W zaległej potyczce rudzianki zmierzą się niebawem ze Sośnicą Gliwice.