Źródło: facebook.com/SPRGrunwaldRudaŚląska Źródło: facebook.com/SPRGrunwaldRudaŚląska

Hala MOSiR-u w Rudzie Śląskiej znów została opanowana przez młodych szczypiornistów. Sześć drużyn z południa Polski rywalizowało o zwycięstwo w Turnieju Autumn Handball Cup 2018 w kategorii młodzików. Gospodarzem zawodów był rudzki klub SPR Grunwald Ruda Śląska. 

W halembskiej hali sportowej pojawiły się dwa zespoły z Opola, a także szczypiorniści z Chrzanowa, Sosnowca i Siemianowic. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Młodzi zawodnicy zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności. Niejedna akcja kończyła się efektownym trafieniem.

Turniej jest elementem przygotowań do spotkań ligowych. Zawodnicy rudzkiego SPR-u walczyli jak równy z równym z rywalami na przestrzeni całych zawodów.

Niezwykle ważne jest wsparcie rodziców, którzy byli współorganizatorami turnieju. To właśnie oni dbają o zdrowy tryb życia swoich pociech, wspierają ich po porażkach i radują się wraz z nimi, gdy nadejdą zwycięstwo.

Zawodnicy walczyli zarówno o nagrody drużynowe jak i indywidualne. Na koniec przedstawiamy klasyfikację końcową całego turnieju :

I MIEJSCE - ORZEŁ OPOLE
II MIEJSCE - GWARDIA OPOLE 
III MIEJSCE - UKMS MOS CHRZANÓW 
IV MIEJSCE - MKS SIEMION
V MIEJSCE - SPR GRUNWALD 
VI MIEJSCE - MUKS SOSNOWIEC

KOMENTARZE