Pierwsze mecze sparingowe rozegrały rudzkie drużyny. Zwycięstwo odniósł między innymi Wawel Wirek, który zmierzył się z niżej notowanym Jastrzębiem, pokonując bielszowiczan 2:0.

 

Bramki dla piątoligowców zdobywali Kamil Wawrzyczek i Tomasz Pożoga. Gra tej dwójki na początku okresu przygotowawczego może się podobać. – Faktycznie obaj są w gazie – mówi trener Wawelu, Grzegorz Puławski, dodając jednocześnie. – Szczęśliwy będę, gdy taką formę będę prezentować w marcu, w meczach ligowych. Jeżeli jednak teraz dysponują formą, to jest nadzieja, że nadal będzie dobrze.

Slavia Ruda Śląska rozgromiła Pogoń Nowy Bytom 6:1.W ekipie Tomasza Grozmaniego wystąpiło trzech testowanych graczy, jednak ich angaż do klubu nadal nie jest pewny. Urania grająca głównie młodym składem pokonała w Chorzowie 1:0 A-klasowy Strażak Mikołów. Jedyna bramka padła po samobójczym golu piłkarza z Mikołowa. Kochłowiczanie we wtorek wyjeżdżają na zgrupowanie do Jaworzynki.

Dodajmy, że rudzkie derby były rozgrywane na sztucznym boisku w dzielnicy Nowy Bytom, przy ulicy Czarnoleśnej. Niestety, mecze te były rozgrywane w anormalnych warunkach, na grubej warstwie zalegającego na boisku śniegu. Wkrótce w naszym serwisie więcej o tej sprawie.

KOMENTARZE