XIX plebiscyt „Wiadomości Rudzkich” na najlepszego sportowca i trenera Rudy Śląskiej rozstrzygnięty. Bezkonkurencyjni w 2011 roku byli przedstawiciele zapaśniczej Slavii.

Nie było sensacji w plebiscycie „Wiadomości Rudzkich” na sportowca 2011 roku. Najlepszym, już po raz czwarty, został Adrian Hajduk, zapaśnik Slavii. – Nie mógł być dzisiaj z nami, gdyż przebywa na zawodach w Turcji. Trzymajmy kciuki za niego – tłumaczył swego podopiecznego Władysław Dziura, który mógł być nie tylko dumny ze swego podopiecznego, ale również z siebie.

Szkoleniowiec Slavii został wybrany bowiem trenerem roku. Podobnie zresztą, jak w pierwszym plebiscycie, 19 lat temu. – To ogromne wyróżnienie, ale zapracowali na nie wszyscy ludzie związani z naszym klubem. To był udany rok dla Slavii i widać, że nasza wspólna praca została dostrzeżona – podsumował doświadczony szkoleniowiec.

Drugie miejsce wśród sportowców zajęła lekkoatletka Pogoni Ruda Śląska, Angelika Stępień. – Jestem pozytywnie zaskoczona tym drugim miejscem. Zobaczymy jak będzie za rok – skromnie mówiła blondwłosa biegaczka. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast szczypiornista drugoligowego Grunwaldu, 51(!)-letni Krzysztof Płonka. – Nie mam zamiaru jeszcze rezygnować z gry w piłkę ręczną. Kocham tę dyscyplinę sportu i chce powalczyć z Grunwaldem o awans do pierwszej ligi – dodał handballista.

Najpopularniejszym sportowcem Rudy Śląskiej – tutaj głosowali czytelnicy, a nie tak jak w poprzednich kategoriach prezesi ligowych klubów – został klubowy kolega Angeliki Stępień, Kamil Gołkowski. Trenerem – wychowawcą młodzieży wybrano natomiast Jacka Buriana, który z sukcesami szkoli florecistkę Aleksandrę Lasic. – Są i kolejne młode utalentowane dziewczyny w Rudzie Śląskiej – dodał po ceremonii trener UKS Floret Ruda Śląska.

KOMENTARZE