Po ostatniej porażce siatkarki trzecioligowego KPKS Halemba miały idealną szansę na rehabilitację. Zmierzyły się na własnym terenie z Jedynką Rybnik -
drużyną niżej notowaną, z którą rudzianki z łatwością poradziły sobie w pierwszym meczu.

Również w drugim pojedynku tych ekip nasz zespół był górą. Dzięki dobrej zagrywce KPKS od początku dyktował warunki gry, do 17 wygrywając  pierwszego seta. Druga partia wyglądała bardzo podobnie. W pewnym momencie rybniczanki nawiązały kontakt z nasza ekipą, ale ostatecznie KPKS wygrał 25:22. Drugi set zwiastował lepszą grę gości w kolejnej odsłonie - tę część meczu na przewagę wygrały rywalki. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać rudzką drużynę. W czwartym secie KPKS znów był górą, wygrywając 25:20 i cały mecz 3:1. KPKS w stawce drużyn walczących o utrzymanie w trzeciej lidze zajmuje czwarte miejsce. Ma 26 punktów i już pewny byt. Do rozegrania pozostały bowiem już tylko trzy mecze.