W pojedynku z Mickiewiczem Katowice - rudzianie mieli jeden cel. Wyjazdowy mecz z ostatnią drużyną w tabeli musieli po prostu wygrać, jeżeli chcieli liczyć się w walce o awans.

I od początku spotkanie miało jednostronny przebieg. Pierwsza kwartę Pogoń wygrała 14 punktami, a na przerwę schodziła z wynikiem 57:33. W drugiej połowie rudzianie trochę spuścili z tonu, nadal jednak byli drużyna lepszą. Ostatecznie cały mecz wygrali różnicą 30 oczek, 93:63. Po tej wygranej Pogoń nadal zajmuje drugą lokatę, która daje awans do dalszych gier. Do zakończenia rozgrywek pozostały jednak jeszcze trzy kolejki. Rudzianie mają dziewiętnaście punktów, tyle samo co trzecie Zagłębie Sosnowiec i punkt więcej od ekipy z Częstochowy. I właśnie pod Jasną Góra rudzianie zagrają w najbliższy weekend.