Na zaproszenie przedstawicieli Slavii Ruda Śląska do Szkoły Podstawowej nr 41 w Rudzie zawitał mistrz olimpijski z Atlanty '96 w zapasach w stylu klasycznym, Ryszard Wolny. Podczas spotkania z najmłodszymi adeptami zapasów przypomniano największe sukcesy Wolnego, w tym finałową walkę z Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku.

- Dopiero trzeci raz w życiu widziałem tę walkę. Staram się nie wracać do przeszłości i nie oglądać nawet tak wzruszających momentów. Żyję tym, co jest teraz i przyszłością. Fajnie, że przeszłość była tak udana, ale do niej nie wracam - powiedział Ryszard Wolny.

Spotkanie z idolem z zapaśniczych mat dla rudzkiej młodzieży było niesamowitym przeżyciem. Organizujący spotkanie, Marek Garmulewicz, w młodości nie miał takiej okazji.

- Gdy moje pokolenie zaczynało karierę, nie mieliśmy możliwości poznawania mistrzów. A to z pewnością bardzo motywuje, jest takim kopem do dalszej kariery. Dlatego chcemy tym młodym pokazać kogo mają naśladować - mówił w trakcie imprezy prezes ZKS Slavia Ruda Śląska. Ryszard Wolny obecnie jest trenerem kadry "klasyków" i szykuje się do kolejnych igrzysk, tym razem jako szkoleniowiec.

KOMENTARZE