Zakończył się I etap konkursu dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy”. Do ścisłego finału zakwalifikowano aż trzy materiały Telewizji Sfera. W tym roku konkurs cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano w tym roku 207 materiałów filmowych, zrealizowanych przez 55 telewizji lokalnych oraz regionalnych.

W kategorii „Jedyne takie” przychylnością jury cieszył się reportaż Karoliny Markowskiej i Bartosza Lipińskiego pod tytułem „Friedenshutte”.

- Nasz materiał opowiada o tym jak życie w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu koncentrowało się kiedyś wokół Huty Pokój. Osiedle Kaufhaus, wielki hutniczy piec, w końcu sama huta, te miejsca są znane wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Bez huty, Nowy Bytom nie byłby taki sam – powiedziała Karolina Markowska, dziennikarka Telewizji Sfera.

W kategorii „Ginące zawody, niezwykli ludzie” bardzo wysoko zostały ocenione dwa materiały Bożeny Langner. „Wyprawa po marzenia” to opowieść o Janie Holewiku. Człowieku, który rzucił wszystko i wybrał się konno w podróż życia. Natomiast „Związani chlebem” to przejmujący reportaż o ludziach, którzy od wieków są wierni tradycyjnej metodzie wypieku pieczywa.

KOMENTARZE