Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka proszą o kontakt kobietę, która w ubiegłą środę wieczorem została napadnięta w okolicy skrzyżowania ul. Krakowskiej i Korfantego. Mundurowi zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, jednak zanim za ten czyn odpowie przed sądem, niezbędny jest kontakt z osobą pokrzywdzoną.

Do zdarzenia doszło w środę 15 czerwca br. około godziny 19:30 w rejonie skrzyżowania ul. Korfantego i Krakowskiej. Patrolujący ten rejon policjanci z katowickiego oddziału prewencji zauważyli mężczyznę, który podbiegł od tyłu do około 35-letniej kobiety i próbował jej wyrwać z ręki torebkę. Stanowczy opór napadniętej pani nie pozwolił mu jednak ukraść jej torebki, więc przelęknięty taką postawą sprawca rzucił się do ucieczki. Ścigający, jak się później okazało 25-letniego rabusia pochodzącego z Bytomia Stroszka policjanci zatrzymali go przy ul. Szkolnej, jednak w tym samym czasie jego niedoszła ofiara odeszła z miejsca zdarzenia i do tej pory nie skontaktowała się z funkcjonariuszami.

Warunkiem, aby zatrzymany na próbie kradzieży torebki mężczyzna odpowiedział za swój czyn przed sądem, jest ustalenie osoby pokrzywdzonej. Dlatego też policjanci proszą poszkodowaną o kontakt. Z funkcjonariuszami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Komisariacie III w Bytomiu przy ul. Rostka 14 lub telefonicznie pod numerem (32) 282 61 61 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

Źródło: KMP BYTOM

KOMENTARZE