Ponad 10 tys. osób wzięło udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbył się w Katowicach. Politycy, ekonomiści i naukowcy przez trzy dni dyskutowali o problemach społecznych i gospodarczych Polski oraz Europy. 

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem tysięcy gości z Polski, Europy i świata. W licznych panelach dyskusyjnych jak co roku wzięli udział politycy, prezesi największych firm oraz naukowcy. Wiodącymi tematami tegorocznej edycji EKG były m.in: energetyka, przemysł obronny, transport publiczny i relacja między najnowszymi technologiami a rozwojem gospodarczym. W agendzie programu pojawiły się także panele dotyczące szerokopasmowego internetu w Europie i w Polsce oraz smogu. Sporo miejsca poświęcono górnictwu. Udział w dyskusji wzięli przedstawicieli Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wicemarszałek województwa śląskiego-Michał Gramatyka, który wziął udział w panelu „Mobilność metropolii” podkreśla, że tworząc jednolitą ofertę dla mieszkańców, możemy wyłącznie zyskać.

A przed nami już kolejne ważne wydarzenia na Śląsku, takie jak: Szczyt Klimatyczny ONZ 2018 oraz Światowa Konferencja Antydopingowa, która odbędzie się w 2019 roku.

KOMENTARZE