W Katowicach rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Lady D, konkursu organizowanego przez europosła Marka Plurę. Zauważono i wyróżniono 30 niesamowitych i odważnych kobiet, które mimo swojej niepełnosprawności działają na najwyższym poziomie.

Skąd taka siła, by mimo zmagań z codziennością, działać jeszcze na rzecz społeczności . 
Podziwiają nas zawsze osoby pełnosprawne, która mają czas i siły, które pomagają. Skąd na to mają siły osoby niepełnosprawne, które same niegdyś potrzebują pomocy?

W tym roku tytuł Lady D w kategorii "Kultura i sztuka" otrzymała Justyna Kędzia z Tarnowskich Gór, w kategorii "Sport" otrzymała Danuta Bujok z Goleszowa,, w kategorii "Dobry start" - Kinga Jureczka z Jeleśni, w kategorii "Życie zawodowe" - Ewa Goleniewska z Jastrzębia-Zdroju oraz w kategorii "Życie społeczne"-Teresa Wilczek z Rudy Śląskiej.

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w 2002 roku. Tytuł Lady D pochodzi od angielskiego wyrazu Lady Disabled, co oznacza z tłumaczenia Dama Niepełnosprawna. Ideą konkursu jest promowanie niepełnosprawnych kobiet, które mimo tego osiągnęły życiowe sukcesy i są wzorem dla innych. Konkurs ma zadanie wyłonić laureatki w każdym powiecie województwa śląskiego.

Media

KOMENTARZE