Cały czas nie wiadomo jak zakończy się sprawa przekazania budynku hali sportowej w Rudzie Śląskiej Halembie. Mieszkańcy chcą wiedzieć jaki będzie los budynku – Prezydent obiecuje spotkanie i konsultacje.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podejmowana miała być uchwała dotycząca przekazanie hali sportowej w Rudzie Śląskiej Halembie spółce celowej Kompleks Basenów Rekreacyjno – Sportowych. Do przekazania jednak nie doszło Prezydent Miasta wycofała punkt projekt uchwały z porządku obrad po przekazaniu jej petycji mieszkańców, którzy nie zgadzają się na takie rozwiązanie. Czy sprawa powróci pod obrady i jaki będzie dalszy los hali z tym pytaniem udaliśmy się do Grażyny Dziedzic.

Prezydent odpowiada, że w tej chwili organizowane jest spotkanie, podczas którego wszyscy zainteresowania będą mogli poznać wszelkie szczegóły dotyczące przekazania budynku hali sportowej.

Na razie nie wiadomo kiedy do takiego spotkania miałoby dojść. Prezydent zapewnia jednak, że poinformowani zostaną o nim wszyscy podpisanie pod petycją – a przypomnijmy pismo podpisało 1120 osób.

KOMENTARZE