W Restauracji Stara Drukarnia w Rudzie Śląskiej – Goduli odbył się bajkowy wieczór poezji, podczas którego zaprezentowano najnowszy tomik wierszy autorstwa Moniki Czoik pod tajemniczym tytułem „W Czarodziejskiej Szufladzie”.

Niespełna rok trzeba było czekać na kolejny tomik poezji autorstwa Moniki Czoik, która w swoim najnowszym dziele zabrała wszystkich w bajkową podróż po najpiękniejszy zakątkach zaczarowanej szuflady.

- W zaczarowanej szufladzie znajdziemy wiele bajkowych postaci i sytuacji. W bajkowej szufladzie możemy się poczuć jak w zaczarowanym świecie, który wzrusza i cieszy – powiedziała Monika Czoik, rudzka poetka i autorka książek dla dzieci.

Przyczynkiem do powstania nowego tomiku było to wszystko, co wydarzyło się po udanym literackim debiucie.

- Spotkania z dziećmi w rudzkich przedszkolach, w filiach bibliotek, na oddziałach onkologii, dały mi bardzo wiele siły i pozytywnych emocji. Poza tym przedstawienie, które napisałam razem z panią Anią Morajko zatytułowane „O wielkim czynie Małego Diablika” także się do tego przyczyniło – zdradziła młoda poetka.

W wydanie książki chętnie zaangażowało się rudzkie Forum Inicjatyw Kulturalnych, którego prezes przekonywał, że warto czytać dzieciom.

- Należy pracować nad świadomością rodziców, żeby byli w stanie zrozumieć ile potrafi dać czytanie. Jak ono potrafi rozwijać, kształtować wyobraźnię, tą teraz popularną kreatywność, ponieważ od tego właśnie się zaczyna budowanie świata wewnętrznego – oznajmił Jerzy Szczerbiński, prezes Forum Inicjatyw Kulturalnych.

Projektem okładki zajął się dobrze znany w Rudzie Śląskiej malarz i grafik - Piotr Pilawa.

Do książki została dołączona płyta, na której wszystkie wiersze zamieszczono w wersji audio. Na krążku można usłyszeć między innymi głos samej autorki, prezydent Grażyny Dziedzic oraz sekretarza redakcji Telewizji Sfera – Izabeli Piotrowskiej - Grosse.

O oprawę artystyczną spotkania zadbał zespół Tea Time.

Autorce książki życzymy kolejnych świetnych pomysłów, ponieważ wędrówka razem z nią po zaczarowanej ścieżce czarnych liter należy do przyjemności.

KOMENTARZE