Na okres trzech miesięcy aresztowany został mężczyzna podejrzany o spowodowanie u swojej 6- cio miesięcznej córki obrażeń zagrażających życiu. Śledczy sprawdzają okoliczności w jakich dziewczynka nabyła obrażeń. Podejrzanemu grozi kara dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około południa do jednej z rudzkich przychodni zdrowia zgłosił się mężczyzna wraz ze swoją siostrą oraz sześciomiesięcznym dzieckiem. Dziecko w chwili przyniesienia do przychodni było nieprzytomne. Ze względu na stwierdzone obrażenia dziewczynka została przetransportowana do kliniki w Katowicach

Prowadzący sprawę zatrzymali ojca dziewczynki, który przebywał z dzieckiem. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania i spowodowania ciężkich obrażeń u swojego dziecka. Podejrzany złożył wyjaśnienia przed Prokuratorem. W sobotę w Sądzie Rejonowym zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Pokrzywdzona dziewczynka zmarła w szpitalu we wtorek rano. Prokurator nadzorujący postępowanie zarządził sekcję zwłok. Dopiero wyniki sekcji ukierunkują dalszy przebieg postępowania.

KOMENTARZE