Są zastrzykiem gotówki, lecz mogą okazać się niebezpieczne. O czym mowa? O wyjazdach do popularnej pracy sezonowej.

Okres wakacyjny rozpoczyna masowe poszukiwanie pracy sezonowej. Takie zagospodarowanie letnich miesięcy jest wybierane głównie przez osoby młode – studentów i uczniów. Gdzie zatem szukać zagranicznych i krajowych ofert pracy? - Wszystkich naszych adresów można szukać na stronie www.slaska.ohp.pl. Oferty pozyskujemy na bieżąco, codziennie. Oferty pozyskane wprowadzamy w program, także po pierwszej rejestracji osoby niekoniecznie muszą do nas trafić – mogą przeglądać sobie tę stronę w domu. Jeżeli kogoś oferta interesuje, może zadzwonić albo wysłać maila – powiedziała Barbara Cygan, pracownik Młodzieżowego Biura Pracy w Katowicach.

Oferty pracy sezonowej możemy również znaleźć na portalach internetowych, jednak uważajmy! Przestrzeń wirtualna najczęściej nie podlega żadnej kontroli, dlatego łatwo możemy stać się ofiarą internetowych naciągaczy.
 
Jeżeli chodzi o Młodzieżowe Biura Pracy, większość ofert jest przygotowywana na nasz lokalny rynek pracy. Ciężko jest sprawdzić warunki, jakie pracodawcy proponują. Z wyjazdowych ofert pracy współpracujemy z tymi pracodawcami, z którymi współpracujemy od lat – powiedziała Barbara Cygan, pracownik Młodzieżowego Biura Pracy w Katowicach.
 
Najbardziej pewną i najbezpieczniejszą formą poszukiwania pracy jest skorzystanie z polecenia przez rodzinę lub znajomych. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, pomocą służą agencje pośrednictwa pracy.
 
Osoba, która chce podjąć zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy, musi zarejestrować się w naszej bazie, złożyć CV bądź ankietę personalną. Oferty pracy dostępne są na naszej stronie internetowej, a także o ofertach pracy informujemy telefonicznie, w formie smsa, wysyłamy także maile – powiedziała Ewelina Pluta, dyrektor jednej z bytomskich agencji pracy.
 

KOMENTARZE