Prezydent Bytomia wycofał projekty uchwał dotyczące likwidacji bytomskich szkół. Z taką propozycją do Prezydenta wystąpili radni klubów Platformy Obywatelskiej i Bytom Przyjazne Miasto. Decyzja ta nie oznacza jednak, że szkoły nie zostaną zlikwidowane, a jedynie odłożenie decyzji do czasu zakończenia konsultacji społecznych.

Były protesty, spotkania z radnymi, rozmowy w gronie uczniów, nauczycieli i rodziców. Padały też ostre słowa. Teraz sytuacja uległa zmianie – walczący o dalsze istnienie swoich szkół uczniowie i rodzice odetchnęli z ulgą. Jednak mimo wycofania uchwał dotyczących likwidacji to wcale nie oznacza że likwidacja nie dojdzie do skutku. Teraz wszyscy zainteresowani muszą szukać innego rozwiązania. I poszukiwanie tych rozwiązań zapowiadają szkolne samorządy, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Po wczorajszej sesji Rady Miejskiej wszystkie strony tego konfliktu wydaje się mówią jednym głosem. Trzeba rozmawiać i szukać innego rozwiązania – to słowa padające podczas tej zwykłej choć tak naprawdę niecodziennej sesji padające najczęściej. Co z tych deklaracji wyniknie przekonamy się dopiero wtedy kiedy wszystkie strony zaczną rozmawiać przy zapowiadanym bytomskim oświatowym okrągłym stole

KOMENTARZE