O tym, że Górny Śląsk jest fotogeniczny, przekonana jest większość fachowców, zajmujących się fotografią. Śląska przyroda stała się tematem trwającej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu wystawy „Śląskie wizje natury”. O regionalnych plenerach i pasji fotografowania opowiadają znawcy i miłośnicy tej dziedziny sztuki.

Oblicza śląskiego regionu są różne, ale łączy je jedno – bez względu na to, co znajdzie się w kadrze, obraz zawsze pozostawia na widzu wrażenie. Od przedstawień o tematyce industrialnej, przez miejską, na przyrodniczej kończąc – możliwości jest wiele. O bogactwie śląskiej przyrody można się przekonać odwiedzając wystawę „Śląskie wizje natury”.

 

Przyroda nie jest jedynym bogactwem Górnego Śląska, z którego czerpią artyści. W rodzimym regionie można natrafić na wiele inspirujących obiektów, takich jak np. stare huty, kopalnie oraz inne zabytki przemysłowe. Co jeszcze sprawia, że śląscy fotografowie naciskają spust migawki?

 

Śląsk jest fotogeniczny – co do tego nie ma wątpliwości. O to, żeby nadal taki pozostał, muszą zadbać jego mieszkańcy. Doceniając piękno zabytków przyrody, należy uzmysłowić sobie jej kruchość – to jedna z idei „Śląskich wizji natury”.

KOMENTARZE