Fot. Górnik Bytom Fot. Górnik Bytom

Górnik Bytom niezmiennie od wielu lat należy do grona najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów tenisowych w Polsce. Rok 2018 był dla zespołu z Górnego Śląska udany i przyniósł kolejne sukcesy. Zawodnicy regularnie wygrywali najbardziej prestiżowe turnieje w kraju oraz zbierali doskonałe recenzje za grę na arenie międzynarodowej.

 

Sukcesy, doświadczeni trenerzy oraz coraz lepsza infrastruktura przyciągają do Górnika zawodników z całej południowej Polski. Niedawno z Krakowa do Bytomia przeniosła się młodzieżowa reprezentantka Polski, Rozalia Gruszczyńska.

Dużo wcześniej zmieniła barwy klubowe Marcelina Podlińska, która regularnie święci triumfy na krajowych podwórkach i należy do grona czołowych rakiet w kraju.

Szkoleniowcy sporo obiecują sobie również po grze Macieja Ziombra. 17-latek trenuje codziennie i ciągle czeka na swój pierwszy, wielki, seniorski sukces. Do tej pory był mistrzem Polski do lat 16 oraz 18.

Swoją przygodę z tenisem warto rozpocząć już w przedszkolu. Śląski klub angażuje się w szereg projektów, które propagują kulturę fizyczną i pozwalają wyławiać tenisowe diamenty. Nauka poprzez zabawę daje coraz lepsze efekty. Kto wie, może właśnie dzięki takiej inicjatywie narodzą się talenty na miarę Agnieszki Radwańskiej.

W Bytomiu działa również Szkoła Mistrzostwa Sportowa z klasami tenisowymi. Naukę z grą w tenisa łączy z powodzeniem kilkanaście osób. Treningi odbywają się przynajmniej 5 razy w tygodniu i są spersonalizowane pod konkretną grupę wiekową.

Więcej w Wydarzeniu dni na antenie Telewizji Sfera we wtorek o godzinie 17:18.

 

KOMENTARZE