Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego boiska i siłowni na wolnym powietrzu przy Szkole Podstawowej nr 36. Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu to kolejna inwestycja, która została zrealizowana w naszym mieście w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na boisku przy SP nr 36 powstał ogólnodostępny kompleks sportowo-rekreacyjny składający się z boiska do siatkówki, siłowni dla seniorów oraz rozbudowanego placu zabaw. Wykonawca zrealizował inwestycję w niecałe trzy miesiące. W ramach projektu, który jest adresowany do uczniów oraz wszystkich mieszkańców Knajfeldu i okolic, wykonawca wybudował boisko o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i badmintona o wymiarach 18 na 9 metrów, postawił siłownię dla seniorów składającą się z siedmiu urządzeń - orbitreka, biegacza, wahadła, twistera, wyciągu górnego podwójnego i czterech rowerów wolnostojących oraz rozbudował funkcjonujący plac zabaw o m.in. zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową dla młodszych dzieci. Wykonawca zainstalował również kamery, które są podłączone do monitoringu szkolnego.

"Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu" to projekt, który 1615 głosami wybrali mieszkańcy w 2021 roku w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja jest warta 447 tys. 720 zł.

KOMENTARZE