Wjazd i postój na ul. Dworcowej od 16 października będą ograniczone przez system pneumatycznych słupków. Na Dworcowej będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem m.in. posiadaczy identyfikatorów i zaświadczeń oraz pojazdów uprzywilejowanych. Na Dworcowej będzie obowiązywał także zakaz postoju. Dla przedsiębiorców ustalone zostaną godziny, w których pojazdy zaopatrzenia bez przeszkód będą mogły realizować dostawy.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 16 października wprowadzimy ograniczenie możliwości wjazdu na ul. Dworcową za pomocą systemu 8 pneumatycznych słupków. Będzie też wprowadzony regulamin wjazdu i postoju samochodów, którego celem jest ograniczenie do minimum ruchu pojazdów na zrewitalizowanej ulicy Dworcowej, zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz ochrona walorów historycznego deptaka w Śródmieściu - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

- O zmianach poinformowaliśmy już przedsiębiorców i zarządców nieruchomości przy ul. Dworcowej, kurierów i przedsiębiorstwa taksówkarskie. Teraz prosimy mieszkańców o zapoznanie się z zasadami uzyskiwania identyfikatorów dla mieszkańców, którzy korzystają z garaży i miejsc postojowych w podwórkach kamienic przy ul. Dworcowej - dodaje Michał Bieda.

Ulica Dworcowa będzie ulicą jednokierunkową, a wjazd samochodem - zarówno w stronę pl. Wolskiego i pl. Kościuszki - będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Moniuszki. Rowerzyści, użytkownicy hulajnóg czy deskorolek będą mogli jak do tej pory poruszać się ul. Dworcową w obu kierunkach.

KOMENTARZE