Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość proponuje obciąć pensje prezydenta i jego trzech zastępców. Zarząd Pis zapowiada również że przygotuje stosowny projekt uchwały i przedstawi go na marcowej Sesji Rady Miejskiej.

W styczniu Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości wystosował list do Prezydenta Piotra Koja z którego treści wynika propozycja obniżenia przez Prezydenta pensji swojej i trzech zastępców. Zdaniem działaczy Pis-u ta obniżka pensji dałaby w ciągu najbliższych trzech lat oszczędności rzędu 400 tys. złotych. Prezydent Piotr Koj nie odpowiedział na razie na list działaczy Pis-u. Ci więc zakładają że przygotują stosowny projekt uchwały na marcową sesję Rady Miejskiej.

Czy prezydent zdecyduje się na taką formę oszczędności i czy nie zaproponuje przy tym obniżki diet dla radnych tego na razie nie wiadomo. Za obniżką diet do wysokości 1000 złotych dla wszystkich rajców opowiadają się się radni opozycji nie wiadomo jednak czy w trosce o budżet miasta czy raczej dlatego, że sami nie zajmując stanowisk w komisjach ich dieta właśnie tyle wynosi

KOMENTARZE