Dziś Sesja Rady Miejskiej w Bytomiu. Radni spotkają się w Bytomskim Centrum Kultury -  choć jeszcze niedawno ta lokalizacja była niepewna - gdyż pojawiły się głosy że na sesję nie wejdą wszystkie chętne do uczestnictwa w obradach osoby ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Wniosek o jej przeniesienie do większego obiektu trafił do Przewodniczącego Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta. Przewodniczący RM nie zmienił jednak lokalizacji. Sesja Rady Miejskiej rozpocznie się dziś o godzinie 15:30. W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały dotyczące reorganizacji sieci szkół w Bytomiu i sądząc po ogromnym zainteresowaniu tą sprawą będzie to najbardziej burzliwy punkt obrad.

Udział w niej zapowiadają pracownicy szkół objętych reorganizacją, uczniowie i ich rodzice. Jak zawsze radni zajmą się zmianami w uchwale budżetowej. Zaprezentowana zostanie też informacja Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach o stanie środowiska na obszarze województwa śląskiego w 2010 roku oraz sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Bytomia za rok 2011.

KOMENTARZE