Już po raz szósty w obecnej kadencji bytomscy samorządowcy spotkali się na sali sesyjnej. Na początku już tradycyjnie dokonano kilku kosmetycznych zmian w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2015-2030.
W czasie obrad radni zdecydowali również o reorganizacji sieci bytomskich szkół. Wygaszonych zostało siedem placówek, w których rekrutację wstrzymano już jakiś czas temu. Od 31 sierpnia ulegną likwidacji: V Liceum Profilowane w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Technikum Uzupełniające nr 1 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz szkoły z siedzibą w Centrum Kształcenia Ustawicznego: II Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Profilowane dla Dorosłych, Technikum Uzupełniające nr 7 dla Dorosłych, Technikum nr 8 dla Dorosłych i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 10 dla Dorosłych.
- Takie posunięcie wymogła na nas znowelizowana ustawa o systemie oświaty. Nikt nie straci pracy, ani nie zostanie pozostawiony na lodzie - powiedziała Iwona Pakosz, radna rady miejskiej w Bytomiu.
Najwięcej emocji wzbudziła sprawa przystąpienia przez gminę Bytom do spółki Bytomski Sport, która będzie odpowiedzialna za budowę przy ulicy Olimpijskiej kompleksu sportowo-widowiskowego. Miasto w formie aportu wniesie do spółki tereny, na których stoi obecnie obiekt Polonii Bytom oraz całą stadionową infrastrukturę . Z niepokojem na całą inwestycję patrzy opozycja. Zdaniem Michała Biedy, miasto nie może sobie pozwolić na wydanie 70 milionów złotych na sportowy obiekt.
Więcej na ten temat we wtorkowych Wydarzeniach o 17:18.