Dopalacze to substancje odurzające produkowane głównie po to, aby ominąć obowiązujące zakazy antynarkotykowe, stąd ich skład chemiczny  ulega ciągłej ewolucji.

Skutki uboczne mogą prowadzić do kalectwa a nawet do śmierci. Miasto Radzionków wychodzi naprzeciw trudnej tematyce, o której wciąż  wiemy tak niewiele. Przy współczesnym trybie i tempie życia czasem ciężko jest zauważyć, że w naszym domu i z naszymi bliskimi dzieje się coś niepokojącego. Trudno stwierdzić co skłania młodych ludzi do zażywania dopalaczy. Jedno jest pewne, że stale musimy obserwować zachowanie naszej młodzieży, by w porę dostrzec,że dzieje się coś złego.
Nowelizacja ustawy, która była pierwszą  próbą ograniczenia legalnego handlu dopalaczami w Polsce, okazała się niewystarczająca – producenci szybko zastąpili wyłączone substancje innymi.
W Polsce niewątpliwie trwa handel podziemny dopalaczami. Takie prelekcje to najlepsza droga do tego, by skutecznie walczyć z tak groźnym wrogiem, który może doprowadzić nawet do śmierci naszych pociech.  

Media

KOMENTARZE