Jeden tydzień, ale wiele tematów do podjęcia. Przez pięć szkolnych dni młodzież z ZSP nr 1 w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu uczyła się jak dbać o swoje zdrowie. Uczniowie brali udział w zajęciach profilaktycznych, które miały wyczulić ich na problemy zdrowotne.

Dziś miało miejsce podsumowanie akcji profilaktycznej. Okazuje się, że młodzież ma wiele pomysłów na to, jak dbać o swoje zdrowie. Uczniowie angażowali się w akcję na różne sposoby. Organizując konferencję, pokazy fitness oraz śniadanko ekologiczne.

Zaangażowanie uczniów w akcję świadczy o dużym zapale, z jakim podchodzą do ważnych dla swojego zdrowia tematów. Ich, jak zwykle, sporo – od tych łatwiejszych, związanych z codzienną higieną, po poważniejsze, jak np. rak szyjki macicy.

Szkoła wspomagana była przez Powiatową Stację Sanitarną i Epidemiologiczną. Podczas tygodnia profilaktyki miała miejsce akcja krwiodawstwa oraz poruszana była kwestia dawstwa organów.

Szkoła powinna uczyć nie tylko języka polskiego czy matematyki, ale powinna być też miejscem, gdzie młodzi mogą pogłębiać wiedzę na temat swojego dobrego samopoczucia. W zdrowym ciele zdrowy duch – to jedno z najpopularniejszych haseł przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

KOMENTARZE