Miłość do operetki jest od dawna zapisana w śląskiej tożsamości. Tę miłość podchwycił znany i lubiany w Polsce i za granicą tenor Sylwester Targosz-Szalonek, organizując pierwszą edycję Śląskiego Festiwalu Operetki.

Festiwal będący pomostem pomiędzy Dolnym i Górnym Śląskiem trwa od 14 stycznia. Miłośnicy operetki uczestniczyli już w 3 koncertach w Rybniku, Chorzowie i Wrocławiu. Przed nami jeszcze kolejne trzy, a koncertem finałowym muzycy zaszczycą Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej.

Choć regularnych biletów już brak, to dla tych, którzy zdążyli je kupić, podczas koncertu finałowego przewidziano śląski akcent.

Koncert finałowy zaszczycą trzej tenorzy: Wojciech Poprawa, Tomasz Maleszewski oraz Sylwester Targosz-Szalonek, jako sopranistka wystąpi Agnieszka Zabrzeska. Zobaczymy także na scenie Chór Modus Vivendi Cameralis, balet sceny Kamienica z Wrocławia oraz kameralistów Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg.

Już pierwsza edycja rozrosła się w trakcie organizacji do nieoczekiwanych rozmiarów, a bilety sprzedały się jak świeże bułeczki. Pocieszeniem dla tych, którzy spóźnili się na finał I Śląskiego Festiwalu Operetki może być koncert 13 marca w Miejskim Centrum Kultury z okazji Dnia Kobiet „W krainie operetki i musicalu”.

KOMENTARZE