Od 2014 roku Jadwiga Wiśniewska zasiada w Parlamencie Europejskim. W sobotę odwiedziła Rudę Śląską, gdzie spotkała z mieszkańcami oraz lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości.

- W Europejskim Parlamencie Jadwiga Wiśniewska nieraz pokazała zęba, broniąc polskich interesów - chwalił europarlamentarzystkę Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, Grzegorz Tobiszowki.

Wiśniewska w Parlamencie jest między innymi członkiem Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

- Chcemy pozyskiwać środki z Unii na nowoczesne technologie węglowe, na rozwój polskiej energetyki, ale w taki sposób, żeby jak najmniej szkodzić - zdradziła europosłanka.

Cała Polska z uwagą śledzi batalię o najnowszy budżet Unii Europejskiej. Do rozdysponowanie będzie kwota ponad 1 biliona euro. Czy po Brexicie cięcia są nieuniknione?

- Cięcia będą mniejsze niż się pierwotnie spodziewano. Wyznaczamy nowe kierunki. Podwajamy środki na Erasmus Plus, bo chcemy, żeby młodzi ludzie poznawali świat i Europę. Stawiamy mocniejszy akcent na politykę obronną - oznajmiła Wiśniewska.

Więcej na temat spotkania w poniedziałkowych Wydarzeniach o godzinie 17:18

Media

KOMENTARZE