Zdjęcie archiwalne Zdjęcie archiwalne Źródło: policja.pl

W czwartkowy wieczór policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwie nieodpowiedzialne kobiety, które będąc pod wpływem alkoholu opiekowały się swoimi dziećmi. Pierwsza spacerowała z piwem w ręku po centrum Goduli, druga straciła równowagę w tramwaju i upadła na ziemię wraz z dzieckiem. Rudzianki noc spędziły w izbie wytrzeźwień, natomiast dziećmi zaopiekowała się rodzina.

- Patrolujący dzielnicę Godula policjanci z I komisariatu otrzymali informację o nietrzeźwej kobiecie, która spacerowała z małym dzieckiem pijąc w tym czasie piwo. Mundurowi już kilka chwil później zauważyli zataczającą się kobietę, która prowadziła wózek z 1,5 rocznym chłopcem. Rudzianka została poddana badaniu trzeźwości. 32-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu - powiedział Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Kilka godzin później rudzka policja odebrała kolejny sygnał o pijanej matce. Kobieta w czasie podróży tramwajem nie potrafiła ustać na nogach i przewróciła się na ziemię wraz z dzieckiem, które znajdowało się w wózku. Na całe szczęście dwuletniej dziewczynce nic poważnego się nie stało. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni przebadali dziecko, które ostatecznie zostało przekazane dziadkowi. 29-letnia matka miała 2,6 promila w organizmie.

W piątek w godzinach porannych obydwie kobiety złożyły wyjaśnienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator oraz sąd.

KOMENTARZE