Żródło: Tour de Pologne Żródło: Tour de Pologne

Już 3 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. Najbardziej prestiżowa impreza kolarska w Polsce swój początek będzie miała na krakowskim rynku. Kolarze w ciągu 7 dni pokonają 1060 kilometrów, a zmagania zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie ominą również Górnego Śląska, gdzie odbędą się aż 2 etapy. Patronem medialnym imprezy jest Telewizja Sfera.

- 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – powiedział Czesław Lang,  Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Podczas trzeciego, płaskiego etapu (5 sierpnia), który rozpocznie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie kolarze zawitają również do Rudy Śląskiej. Tego dnia w Rybniku dwukrotnie będą walczyć o lotną premię. Metę zlokalizowano w Zabrzu, gdzie kibice na pewno liczą na sprinterski pojedynek.

Patronem medialnym Tour de Pologne jest Telewizja Sfera.

KOMENTARZE