Źródło: KWP w Katowicach Źródło: KWP w Katowicach

Od kilku tygodni na terenie województwa śląskiego działa specjalna grupa policyjna Speed. Jej głównym zadaniem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drogach oraz przeciwdziałanie agresji. Funkcjonariusze wchodzący w skład nowej komórki działają również na terenie Rudy Śląskiej. W ubiegłą środę rudzcy policjanci złapali na gorącym uczynku 19-nastoletniego pirata drogowego.

Od 19 lipca na terenie województwa śląskiego działa zespół SPEED, mający za zadanie przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Grupa liczy ponad 50 policjantów. W jej skład wchodzą stróże prawa drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa SPEED będzie zajmowała się także uczestnikami ruchu drogowego, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być powodem różnych tragicznych zdarzeń. Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza nagrań umieszczanych w internecie, obrazujących różne „pirackie wyczyny”, czy udaremnianie nielegalnych wyścigów.

Najlepsi policjanci z rudzkiej drogówki działający w Grupie SPEED mają już pierwsze sukcesy. W ubiegłą środę zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu rudzianinowi, który w centrum dzielnicy Wirek przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Młody kierowca oplem corsą o 17.10 pędził mając na liczniku 104 km/h, nie wiedział, że jest nagrywany przez policyjny wideorejestrator. Teraz 19-latek pożegna się z niedawno uzyskanymi uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące. Na jego koncie pojawi się również 10 punktów karnych.

KOMENTARZE