Żródło: Tour de Pologne Żródło: Tour de Pologne Fot. Szymon Gruchalski

W niedzielę wyścig kolarski Tour de Pologne zawitał na Górny Śląsk. Przed kolarzami 3. etap zmagań, którego długość wynosi ponad 105 kilometrów. Zawodnicy wystartują około godziny 14:55 ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a finiszować będą w Zabrzu. Najlepszych kolarzy na świecie będzie można podziwiać również dzisiaj w Rudzie Śląskiej, gdzie zawitają około godziny 15:24. Liderem klasyfikacji generalnej jest jak na razie Pascal Ackermann z grupy Bora-Hansgrohe.

Trzeci dzień rywalizacji zapowiada się interesująco. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Pascal Ackermann ma jak na razie niewielką przewagę nad resztą stawki. Drugie miejsce z 1-sekundowa stratą zajmuje Charles Planet, a trzecie Fernando Gaviria. Najwyżej z Polaków jest Paweł Franczak, który okupuje 5. pozycję.

W Rudzie Śląskiej-Kochłowicach kolarze pojawią się około godziny 15:24 i będą się kierować ulicą Radoszowską i Kochłowicką w kierunku Halemby, żeby wkrótce ulicą I-maja pognać w kierunku Mikołowa-Borowej Wsi. Na utrudnienia muszą się przygotować kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej. Od godziny 14:40 do 15:40 główne ulice w Halembie oraz Kochłowicach będą zamknięte.

 

KOMENTARZE